Strona główna > Inne > Programowanie a zdrowie i szkoła

Programowanie a zdrowie i szkoła

Często młodzi programiści do tego stopnia oddają się swojej pasji, że zaniedbują szkołę. Długotrwałe i codziennie urzędowanie przed komputerem może być przyczyną depresji, a to bardzo nieciekawa choroba – napewno wolisz chodzić na basen niż do psychologa.

Należy pamiętać, aby codziennie jeść przynajmniej umowne 3 posiłki. W międzyczasie warto zjeść jakiś owoc lub cokolwiek. Nie jestem tutaj, aby tłumaczyć, jak zdrowo się odżywiać, tylko chcę, abyś uważał na swoje zdrowie – sam wiem po sobie do czego może prowadzić długotrwałe przebywanie przed komputerem.

Sport – chyba nie muszę dużo mówić w tym temacie. Po prostu pobiegaj czasami, ruszaj się. Pamiętaj, że sport ma bardzo duży wpływ na naszą psychikę i samopoczucie, a bez dobrego samopoczucia ciężko robić cokolwiek.

Wygodne siedzenie i odpowiednia odległość oczu od monitora. Wygodne siedzenie czyli takie z oparciem – bardzo ważne jest abyś się nie garbił. Odpowiednia odległość oczu od monitora to ok. 0,5 metra. Bardzo dobrze jest jeżeli posiadasz monitor LCD – jest on znacznie zdrowszy od monitorów typu CRT.

Nie uciekaj nigdy z lekcji po to, aby coś wykodzić. Prędzej czy później wyjdzie ci to na złe. Jak mówi piramida potrzeb Abrahama Masłowa: musimy zaspokajać potrzeby niższego rzędu, aby móc zaspokoić potrzeby wyższego rzędu. Czyli nagminne opuszczanie lekcji może być czynnikiem amotywacyjnym do innych zajęć tj. programowanie.

Podsumowując:

 • Nie zaniedbuj szkoły na rzecz programowania
 • Nie spędzaj nagminnie zbyt dużo czasu przed komputerem
 • Uprawiaj sport
 • Zadbaj o wygodne siedzenie z oparciem
 • Nie garb się przed komputerem
 • Monitor LCD jest znacznie zdrowszy od monitora CRT
Reklamy
Kategorie:Inne
 1. 06/04/2011 o 04:04

  Ech, ciężko jest odejść od komputera, ale faktycznie – wiem, do czego prowadzi bezustanne siedzenie przy komputerze i staram się je ograniczać… na tyle, na ile mi to wychodzi. ;]

 2. 06/04/2011 o 05:32

  Hej, dzięki za komentarz. Mówisz ciągle w pracy? 24/7?
  Ciekawy temat, dużo pasuje do mnie ( w kwestii zaniedbywania 😉 ), zwłaszcza ciężko ze sportem – nie lubię jakiejkolwiek wersji (prócz golfa, który notabene sportem jest, ale na pewno nie pomaga w ćwiczeniu czegokolwiek fizycznego). Co do oparcia – chyba zainwestuje w coś dobrego, dzięki za wypointerowanie sprawy. 🙂

 3. 06/04/2011 o 14:12

  Ciekawy blog i ciekawy wpis. Szczególnie zainteresowała mnie kwestia monitorów. Pod jakim względem LCD jest lepszy od CRT? Że mniej miejsca na biurku zabiera?:P Daj źródło do tego- z chęcią się zapoznam.

 4. Anonymous
  13/03/2012 o 22:46

  A gdzie kurs perla? Google mnie tu skierowalo a nic nie ma. :-/

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: